Keşan Hurdacı

Geri dönüştürülebilen her türlü metal hurda demektir. Genellikle orijinal amacı için kullanılmayan metallerden oluşur. Bina yenilemeleri eski sıhhi tesisat armatürleri, bakır kablolar, çelik aletler, kapı ve pencereler, çok sayıda hurdaya neden olurlar. Ayrıca dosya dolapları, demir veranda sandalyeleri gibi eskimiş metal mobilyalar, eski arabalar, büyük ekipman parçaları hurda ayrılabilir. Üretim süreçlerinde metal kullanan üreticiler de yan ürün olarak bir miktar hurda üretebilirler.

Keşan’da Hurdaya Ayırma

Metal yüksek oranda geri dönüştürülebilir. Bu nedenle hurdacılar bireylere ve işletmelere hurda metalleri için ödeme yapar ve ardından onu yeni ürünlere dönüştüren üreticilere satarlar. Bu nedenle hurdaya ayırma tanımı geri dönüşüm için hurda metal toplamak anlamındadır.   Hurda, demir içeren ve içermeyen kategorilere ayrılarak toplanır. Demirli metaller ve alaşımlar demirden yapılır. Çelik, ferforje, dökme demir, demirli metallerin yaygın örnekleridir. Manyetik özelliklere sahip oldukları için demir içeren metalleri belirlemek kolaydır. Bir mıknatıs ile metal türlerini ayırt edebilirsiniz. Demir içeren metaller pastan zarar görebilir. Pirinç, bakır, alüminyum ve kalay içeren demir dışı metaller demir içermez ve manyetik değildir. Demir dışı metaller de paslanmaya karşı dayanıklıdır. Demirli metal, dünyadaki en çok geri dönüştürülen malzemedir.

Keşan Geri Dönüşüm

Hurdaya çıkarmak için metal toplanan kişinin bakış açısına göre amaç genellikle para kazanmaktır. Fiyatlar metal türüne göre değişiklik gösterdiği gibi, her türlü malzeme için belirlenen fiyatlar günden güne değişiklikler göstermektedir. Demir dışı metaller demirli metallerden daha yüksek olabilirler. Çünkü bunlar daha az geri dönüştürülürler ve bu nedenle bu malzemeler için daha fazla talep vardır. Ancak bir hurdacının ne kazanabileceği gerçekten hangi metallere ve ne kadar sahip olduğuna bağlıdır, Hurda metallerin için en yüksek fiyatı almak elbette hurdayı bir hurdacıya teslim etmek için harika bir nedendir. Ancak geri döşünüm kazançtan öte çevresel faydalar da sağlamaktadır. Keşan hurdacı sizin için evinizdeki, iş yerinizdeki hurdalarınızı bulunduğu yerden ağırlığı ve niteliğine göre fiyatlandırarak alım işlerin yapmaktadır. Geri dönüşümü olabilecek hurda eşyalarınız için en doğru fiyatlandırmayı ve bilgiyi almak için bizi arayabilirsiniz. Keşan Hurdacı sürdürülebilir ve daha kaliteli bir yaşam için hurda alım satım işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir.